• Nowy
Biowapń z lecytyną 20 kapsułek
  • Biowapń z lecytyną 20 kapsułek
  • Biowapń z lecytyną 20 kapsułek

Biowapń z lecytyną 20 kapsułek

52,00 zł
Brutto
 

Dostawa i zwroty

Suplement diety zawierający lecytynę, wapń, witaminy C, E, B1, B12, kwas foliowy i taurynę.

Organizm ludzki każdego dnia staje przed licznymi wyzwaniami. Czynnikami wpływającymi na nasze samopoczucie są m.in. stres, wysiłek umysłowy, bardzo aktywny tryb życia czy spowolniona przemiana materii. Dlatego szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy czujemy się zmęczeni, znużeni i mamy problemy z koncentracją, ważne jest wsparcie naszego organizmu odpowiednimi suplementami.

Na liście suplementów powinny znaleźć się zawsze: WAPŃ i  LECYTYNA.

Trudno przecenić rolę wapnia i lecytyny w naszym organizmie. Gdy wapń jest utrzymywany na odpowiednim poziomie, nasze kości są mocne, zęby zdrowe, a procesy krzepnięcia krwi przebiegają prawidłowo. Najczęściej stosowaną lecytyną jest lecytyna sojowa, która znajduje się w ziarnach soi i jest szeroko stosowana zarówno w medycynie, jak i przemyśle spożywczym. Soja jest cennym źródłem białka i bardzo często występuje w dietach wegańskich i wegetariańskich. Pozyskiwana z nasion soi lecytyna zawiera składniki odżywcze, dlatego często występuje w formie suplementu diety.
LECYTYNA należy do fosfolipidów, jest bardzo ważnym składnikiem naszego organizmu. Fosfolipidy są podstawowym strukturalnym i funkcjonalnym budulcem wszystkich błon komórkowych oraz membran struktur wewnątrzkomórkowych organizmu. Jak donosi wielu naukowców, lecytyna wspomaga szereg procesów metabolicznych zachodzących w naszym organizmie. Struktura lecytyny zawiera cholinę (witaminę należącą do grupy B), która jest niezbędnym elementem w produkcji acetylocholiny. Cholina przyczynia się do utrzymania prawidłowej pracy wątroby, przyczynia się do prawidłowego metabolizmu homocysteiny i metabolizmu lipidów.

TIENS stworzył suplement łączący łatwo przyswajalne związki WAPNIA I LECYTYNY.

 

Dzięki zawartym składnikom produkt może przyczyniać się do:
– Wapń – prawidłowego neuroprzekaźnictwa,
– Wapń – utrzymania zdrowych kości i zębów,
– Wapń – prawidłowego funkcjonowania mięśni,
– Wapń – prawidłowego krzepnięcia krwi,
– Wapń – prawidłowego metabolizmu energetycznego,
– Wapń – prawidłowego przebiegu procesu podziału i specjalizacji komórek,
– Witamina C – utrzymania prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego w trakcie i po intensywnym wysiłku fizycznym,
– Witamina C – prawidłowego tworzenia kolagenu dla prawidłowego funkcjonowania kości, chrząstek, dziąseł, zębów i skóry,
– Witamina E – ochrony komórek przed stresem oksydacyjnym,
– Tiamina i witamina B12  – prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego,
– Witamina B12 – prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego,
– Witamina B12 – zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia,
– Lecytyna jako źródło choliny: Cholina przyczynia się do utrzymania prawidłowej pracy wątroby.

Zawartość netto: 9,9 g (20 kapsułek x 0,496 g).
Składniki: lecytyna sojowa w proszku, żelatyna wołowa, węglan wapnia, maltodekstryna, hydroksyapatyt wapnia (sole wapniowe kwasu ortofosforowego), kwas L-askorbinowy, talk (środek przeciwzbrylający), sól magnezowa kwasów tłuszczowych (stabilizator), dwutlenek krzemu (środek przeciwzbrylający) , tauryna, D-alfa-tokoferol, dwutlenek tytanu (barwnik kapsułek), chlorowodorek tiaminy, tlenki i wodorotlenki żelaza (barwnik kapsułek), kwas pteroilomonoglutaminowy, cyjanokobalamina.

Składniki o działaniu odżywczym i/lub fizjologicznym:

 

 

w 3 kapsułkach (zalecana dzienna porcja)

% NVR*

Sproszkowana lecytyna sojowa

 

540 mg

**

Wapń

 

 

121.12 mg

15,2%*

Witamina C

 

 

40 mg

50%*

Tauryna

 

 

24 mg

**

Witamina E

 

 

6 mg

50%*

Witamina B1

 

 

0.55 mg

50%*

Kwas foliowy

 

 

99  μg

49,5%*

Witamina B12

 

 

1,25 μg

50%*

 

 

 

 

 

* NRV: Referencyjna wartość spożycia

 

 

 

 

** NRV: nie ustalono

Zalecana dzienna porcja do spożycia: 3 kapsułki dziennie. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie powinny być stosowane jako substytut zróżnicowanej, zbilansowanej diety. Ważny jest zdrowy tryb życia i zbilansowana dieta.

Przeciwwskazania: nie zaleca się osobom uczulonym na składniki preparatu.


Partia / Najlepiej spożyć przed końcem: patrz na dole opakowania.


Warunki przechowywania: Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.Klienci tego produktu kupili także: