• Nowy
Curcumin Kurkumina 120 kapsułek
  • Curcumin Kurkumina 120 kapsułek
  • Curcumin Kurkumina 120 kapsułek

Curcumin Kurkumina 120 kapsułek

118,00 zł
Brutto

Idealny skład, maksymalna siła i działanie

 

Dostawa i zwroty

Idealny skład, maksymalna siła i działanie

Dzięki specjalnej formie ekstrakcji oferujemy wysokiej jakości min. 95% ekstrakt z ostryża długiego o idealnym stosunku substancji czynnych celem uzyskania jak najlepszych rezultatów. W celu lepszego wchłaniania składników aktywnych dodaje się piperynę (95% ekstrakt z pieprzu) i bioflawonoid kwercetynę.

Mycomedica Curcumin zawiera w 1 kapsułce:

- Kurkumina 95% ekstrakt z ostryża długiego (Demetoxycurcumin: 15-25%,

- Bisdemethoxycurcumin 2,5-6,5 %) – 300 mg

- Piperyna 95% ekstrakt z pieprzu – 4 mg

- Kwercetyna 30% ekstrakt z cebuli – 40 mg

Zawartość opakowania: 120 kapsułek zawierających 344 mg ekstraktu – w kapsułkach żelatynowych lub roślinnych (odpowiednie dla wegan)

Masa netto: 52,7g

Kurkumina

Kurkumina nie jest grzybem, ale uważamy, że ze względu na jej zdolność do przełamywania blokad odprowadzania wilgoci z organizmu, może być z powodzeniem stosowana jednocześnie z grzybami leczniczymi w wielu problemach zdrowotnych. Używamy silnie skoncentrowanej kurkuminy, aby uzyskać mocniejszy efekt. Sama kurkumina jest bardzo słabo wchłaniana przez ludzki organizm, dlatego dodajemy niewielką ilość piperyny (z pieprzu) i kwercetyny (z cebuli) do kurkuminy, co zwiększa jej wchłanialność do 2000%. Piperyna i kwercetyna blokują aktywność enzymu w układzie pokarmowym, który powoduje bardzo szybką przemianę kurkuminy na szereg nieefektywnych metabolitów. W ten sposób kurkumina w niezmienionej formie dostaje się szybciej do krwiobiegu i do samych komórek.

Kurkumina to żółty barwnik ekstrahowany z kłącza ostryża długiego (Curcuma longa). Jest to lipofilna substancja fenolowa, która ma znaczący wpływ na zdrowie człowieka. Według badań ma działanie przeciwutleniające i przeciwzapalne.

Kurkuma stosowana jest w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej na różne dolegliwości od tysięcy lat. Stosuje się ją głównie do rozbijania blokad oraz w celu odprowadzenia z ciała nadmiaru wilgoci. Kurkumina jest farmakologicznie aktywną substancją, którą uzyskuje się na drodze ekstrakcji z ostryża długiego (Curcuma longa). W celu zwiększenia wchłaniania dużej liczby substancji czynnych do kurkuminy dodaje się pipyrynę i kwercetynę.

Działanie według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

- pobudza i reguluje Qi

- pobudza krążenie Krwi

- usuwa zastoje Krwi i łagodzi ból

- Bi Zheng

Charakterystyka z punktu widzenia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

- temperatura – ciepła

- smak – ostry i gorzki

- tropizm – śledziona, wątroba


Niniejszy opis służy tylko i wyłącznie celom edukacyjnym. Produkt jest suplementem diety i jako taki powinien być traktowany. Nie służy on do leczenia chorób, ani zapobiegania ich powstawaniu.