• Nowy
Coriolus 90 kapsułek
  • Coriolus 90 kapsułek
  • Coriolus 90 kapsułek

Coriolus 90 kapsułek

145,00 zł
Brutto
 

Dostawa i zwroty

Idealny skład, maksymalna siła i działanie

Coriolus ze względu na ustawodawstwo Unii Europejskiej dotyczące tzw. „Nowej żywności”, i krótką historię stosowania, może być oferowany jedynie jako weterynaryjny suplement diety. Natomiast w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (TMC) oraz w medycynie ludowej Ameryki Południowej, Coriolus jest znany i stosowany już od wielu wieków.

Dzięki zastosowaniu metody ekstrakcji gorącą wodą oferujemy wysokiej jakości wyciąg z grzyba Coriolus w idealnym stosunku substancji czynnych celem uzyskania jak najlepszych rezultatów.

  • min 40 % polisacharydów (w rzeczywistości 43-44 %)

Zawartość opakowania: 90 kapsułek zawierających 500 mg ekstraktu - w roślinnych kapsułkach (odpowiednie dla wegan)
 
Masa netto: 55,8g
 
Składniki w jednej kapsułce:
1 kapsułka zawiera 500 mg ekstraktu wrośniaka wielobarwnego, 40% polisacharydów, 3% triterpenów.
 
Wartość odżywcza na 100g
Wartość energetyczna 1054 kJ/255 kcal
Tłuszcze <0,3g
  w tym nasycone kwasy tłuszczowe <0,1g
Węglowodany 19,1g
  w tym cukry 4,9g
Blonnik 58,4g
Białko 15,2g
Sól <0,1g 
 

Jak grzyb Coriolus wspiera organizm?

  • Wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego,
  • Pomaga utrzymać prawidłowe funkcjonowanie dróg oddechowych.

O Coriolusie 

Coriolus (wrośniak różnobarwny, Yunzhi) w tłumaczeniu z j. angielskiego (ang. turkey tail) oznacza ogon indyka ze względu na swój wygląd. Był również nazywany trawą królestwa nieba. Coriolus rośnie na gnijących pniach w łagodnym klimacie w Europy, Azji i Ameryki Północnej. Grzyb Coriolus (wrośniak różnobarwny) jest stosowany w medycynie chińskiej głównie z powodu jego właściwości rewitalizujących. Teksty z 1368 roku, czyli z czasów  chińskiej dynastii Ming, opisują zastosowanie Coriolusa w celu wzmacniania zdrowia, zarówno fizycznego, jak i umysłowego oraz w celu zwiększenia energii Qi. Grzyb ten można znaleźć na obumarłych drzewach takich jak buki, brzozy, topole, wierzby i wiśnie, rzadziej na drzewach iglastych. Rośnie w łagodnym klimacie Azji, Ameryki Północnej i Europy. Jego regularne kapelusze mają postać rozetek, są wielobarwne i jedwabiście błyszczące. Nie posiada trzonu i tworzy półokrągłe lub okrągłe konsole na drewnie.
 
W Chinach Coriolus był wysoko cenionym lekiem na chińskim dworze głównie ze względu na swoje działanie witalizujące i pozytywnie działanie zarówno na ciało, jak i umysł.
 
*Sformułowania zapisane dużą literą to terminy z zakresu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, które mogą mieć inne znaczenie niż podobne terminy wykorzystywane w medycynie zachodniej. Przykładowo Żołądek w rozumieniu TCM to cały obieg czynnościowy związany z trawieniem i przemianą materii, a nie określenie konkretnego narządu anatomicznego. Z kolei pojęcie takie jak „Qi” lub „Esencja” w ogóle nie występują w medycynie zachodniej i nie mają tam swojego odpowiednika. 
 
Coriolus ze względu na ustawodawstwo Unii Europejskiej dotyczące tzw. „Nowej żywności” i krótką historię stosowania, może być oferowany jedynie jako weterynaryjny suplement diety. Natomiast w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (TMC) oraz w medycynie ludowej Ameryki Południowej, Coriolus jest znany i stosowany już od wielu wieków.

Zalecana dzienna porcja do spożycia:

Suplement przeznaczony dla zwierząt.

Porcja zalecana w zależności od wagi zwierzęcia:
- <10 kg = maksymalnie do 1 kapsułki dziennie (w niektórych przypadkach nawet mniej)
- 10 - 20 kg = 2 kapsułki dziennie
- 20 - 30 kg = 3 kapsułki dziennie
- >30 kg = 4 kapsułki dziennie

Pamiętaj, aby przed podaniem swojemu psu lub kotu grzybów, skonsultować ich dawkowanie z wykwalifikowanym terapeutą. 

OstrzeżenieNie przekraczać zalecanej dziennej dawki. Nie zawiera kofeiny, glutenu, konserwantów, barwników ani cukru. Składować w ciemnym i suchym miejscu w temperaturze do 25°C. Przechowywać poza zasięgiem dzieci.
 
Preparat weterynaryjny MycoMedica Coriolus jest zatwierdzony pod numerem VP: 045-16/C.

Niniejszy opis służy tylko i wyłącznie celom edukacyjnym. Produkt jest suplementem diety i jako taki powinien być traktowany. Nie służy on do leczenia chorób, ani zapobiegania ich powstawaniu.