• Nowy
Olej złoty len 500ml
  • Olej złoty len 500ml
  • Olej złoty len 500ml
  • Olej złoty len 500ml

Olej złoty len 500ml

46,00 zł
Brutto
 

Dostawa i zwroty

Olej złoty len

  • Ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe
  • Zmniejsza ryzyko miażdżycy i zawałów serca poprzez działanie obniżające cholesterol i regulując ciśnienie krwi
  • Wspomaga układ trawienny, zmniejszając obawy zaburzeń żołądkowo-jelitowych
  • Zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory, szczególnie nowotwór piersi i gruczołu krokowego
  • Łagodzi objawy menopauzy, regulując równowagę hormonalną
  • Wspomaga leczenie depresji

Olej złoty len to jeden z najbardziej znaczących olejów roślinnych. Charakteryzuje się wysoką zawartością wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (74 %), umiarkowaną ilością  jednonasyconych kwasach tłuszczowych (18 %) oraz niską zawartością nasyconych kwasów tłuszczowych (9 %), co w istotny sposób zapewnia doskonały stosunek kwasów tłuszczowych omega-6: omega-3. Spośród wszystkich lipidów w oleju lnianym, kwas α-linolenowy (omega – 3) jest głównym kwasem tłuszczowym i stanowi około 40-60%. W skład pozostałych kwasów tłuszczowych wchodzą m.in.  kwas oleinowy, linolowy, palmitynowy i stearynowy. Ponadto olej złoty len zawiera glicerydy kwasów nasyconych, fitosterole oraz witaminę E. Całkowita zawartość tokoferoli w produkcie wynosi około 18 mg/100 g oleju, dlatego już 1 łyżka oleju lnianego zapewnia podaż witaminy E w około 20-25% zapotrzebowania dobowego dla dorosłego organizmu.

Dawkowanie

Zalecana dzienna dawka to 2-4 łyżki dla dorosłej osoby. Jednak należy pamiętać, że ze względów na indywidualne działanie naszego organizmu oraz różne schorzenia i problemy zdrowotne warto skonsultować się z naszym ekspertem w kwestii właściwej dawki dla Ciebie.

Proces technologiczny

Olej złoty len powstaje metodą tłoczenia „na zimno”, która polega na wyciskaniu oleju z nasion lnu, w prasach ślimakowych, w których temperatura tłoczenia nie przekracza 35°C. Jest to bardzo istotne w procesie technologicznym, gdyż dzięki temu wszystkie składniki, wrażliwe na temperaturę, zachowują swoje właściwości. W taki sposób otrzymany olej jest nie rafinowany, nie filtrowany i nie oczyszczany. Zawiera drobinki nasion lnu, które podczas przechowywania zbierają się na dnie butelki w postaci osadu.

Termin przydatności do spożycia

Termin przydatności do spożycia to 3 miesiące od daty wytłoczenia. Jest to okres niezależny od daty otwarcia. Dlatego olej w Domowej Olejarni Boskie Źródło tłoczymy jest na świeżo, małymi partiami tak aby trafił do Waszych rąk, jak najszybciej od daty jego tłoczenia.

Datę jego produkcji znajdziecie na etykiecie opakowania.

Zastosowanie w codziennym żywieniu

Olej lniany może być stosowany wyłącznie na zimno, zarówno jako dodatek do kanapek, sałatek, surówek, past warzywnych, twarogów, jogurtów, z ostudzonymi i gotowanymi warzywami, jako składnik majonezu, dressingów i sosów.

Również można go spożywać bezpośrednio z łyżeczki / ki w trakcie lub po posiłku.